Çok Fonksiyonlu Tekerlekli Sandalye 🔻

Çok Fonksiyonlu Tekerlekli Sandalye 🔻

Bu sayfada neler bulabilirsiniz?

Karma Pozisyon Alabilen Çok Fonksiyonlu Tekerlekli Sandalye – Vıp2

Çok Fonksiyonlu Tekerlekli Sandalye VIP2, kullanıcılara her zaman optimum düzeyde basınç tahliyesi, konumlandırma ve konfor elde etmelerini sağlamak için uzayda eğimli bir tekerlekli sandalye ile arkaya yaslanan bir arkalığın mükemmel kombinasyonunu sunar.

VIP2 Çok Fonksiyonlu Tekerlekli Sandalye, 35 derece eğime sahiptir ve 30 derece ayarlanabilir arkalık ile birlikte gelir.

VIP2 ayrıca çok çeşitli pozisyon seçeneklerine sahip ayarlanabilir bir koltuk başlığı ile birlikte gelirken, diğer özellikler arasında daha kolay transferler için çıkarılabilir kolçaklar, maksimum konfor için gerginliği ayarlanabilir bir sırtlık ve daha fazla gövde desteği ve konfor için sert bir sırtlık takma seçeneği bulunur.

VIP2’nin katlanabilir tasarımı, aynı zamanda çoğu standart aile tipi arabanın bagajında kolayca taşınabilmesini sağlar.

VIP2 Çok Fonksiyonlu Tekerlekli Sandalye ayrıca çarpışma testini de geçmiştir, bu nedenle yolcu taşımacılığı için güvenlidir.

 

 

 

 

 

 

 

Tekerlekli Sandalye Nasıl Kullanılır?

Klasik Tekerlekli sandalyeler standart olarak kol gücüyle çalışır. Eğer kullanıcı kendisi sürecekse kol gücüyle tekerleklerden destek alarak kullanabilir.

Transfer sandalyelerinde ise genellikle kullanıcı kendisi sürmez.  Transfer sandalyeleri transfer işlemine yardımcı olan kullanıcının kolay kullanabileceği mekanizmalarla donatılmıştır.

Akülü tekerlekli sandalyeler kumanda ile kolayca sürülebilir, manevra yapabilir.

Tekerlekli Sandalye Çeşitleri Nelerdir?

Tekerlekli sandalyeler kullanım amaçlarına göre çeşitlilik gösterir. Uzun süreli kullanımlar için çok fonksiyonlu tekerlekli sandalyeler tercih edilirken, kısa süreli kullanımlar için klasik tekerlekli sandalyeler tercih edilebilir.

Yine aynı şekilde kullanıcının özel ihtiyaçlarına göre akülü, bariatrik ya da cerebral palsy özellikli sandalyeler de tercih edilebilir.

Tekerlekli Sandalye Çeşitleri

 

sgkdan tekerlekli sandalye geri ödemesi almak
Tekerlekli Sandalye Modelleri

Tekerlekli Sandalye Nereden Alınır ?

Tekerlekli sandalyenizi Maltepe’de bulunan Medikal Ürün Merkezi’nden satın alabilirsiniz. İstediğiniz özellikteki tekerlekli sandalye sizin için temin edilir, kullanım detayları anlatılır.

SGK geri ödemesi ile de tekerlekli sandalyenizi alabilirsiniz. Bunun için raporunuzla birlikte SGK anlaşması olan Medikal Ürün Merkezi’ne başvurmanız yeterlidir.

Tekerlekli Sandalye Fiyatları ve Modelleri

Tekerlekli sandalyelerin fiyatları modellerine göre çeşitlilik göstermektedir. Web sitemizden beğendiğiniz, ihtiyacınıza uygun olan modeli seçerek fiyat teklifi alabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıdan tüm modelleri ve özelliklerini görebilirsiniz.

Medikal Ürün Merkezi > Tekerlekli Sandalyeler

SGK’dan Tekerlekli Sandalye Geri Ödemesi Nasıl Alınır?

SGK tekerlekli sandalye kullanması gereken hastalara katkı payı desteği ile belli bir miktar ödeme yapmaktadır. Bunun için tekerlekli sandalye kullanması uygundur yazan heyet raporuna ve reçeteye ihtiyacınız vardır.

SGK’dan geri ödeme alarak tekerlekli sandalye satın almak hakkında sizin için detaylı bir yazı yazdık. Bu yazıyı okuyarak aradığınız tüm soruların cevaplarına ulaşabilirsiniz.

Yazıya ulaşmak için buraya tıklayın.

Kiralık Tekerlekli Sandalye

Eğer tekerlekli sandalyeye kısa süreli olarak ihtiyacınız varsa satın almayı tercih etmeyebilirsiniz. Böyle durumlarda Medikal Ürün Merkezi’ne başvurarak tekerlekli sandalye kiralama hizmeti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

error: İçerik Korumalıdır. İzinsiz içerik kopyalamak ve kullanmak yasaktır. İçeriklerimizi kopyaladığı tespit edilen ilgililer hakkında hukuki süreç başlatılacaktır.