Comfort Plus Elektrikli Aspirasyon Cihazı

Comfort Plus Elektrikli Aspirasyon Cihazı

Bu sayfada neler bulabilirsiniz?

Comfort Plus Elektrikli Aspirasyon Cihazı

Aspirasyon (Aspiratör) Cihazı Comfort Plus DM-7E A

Comfort Plus DM-7E A mobil aspirasyon (aspiratör) cihazı hafiftir ve rahatlıkla taşınabilir.

Hastanelerde ve ambulanslarda kullanıldığı gibi evlerde tıbbi bakım için de tercih edilen bir cihazdır.

2 Yıl garanti kapsamında olan Comfort Plus – Elektrikli Aspirasyon Cihazı dakikada 18 litrelik vakum gücüne sahiptir.

1000 ml’lik kavanoz kapasitesi vardır.

Comfort Plus Elektrikli Aspirasyon Cihazı Teknik Özellikleri

Garanti süresi: 2 yıl
Portatif, taşınabilir
Elektriksel gereksinim: 220 V AC, 50 Hz
Maksimum negatif basınç: 0,075 MPa
Akış: 18 L/dk
Kavanoz hacmi: 1000 ml

Aspirasyon Cihazı (Aspiratör) Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

Aspirasyon cihazı ya da bilinen diğer adıyla aspiratör, hastanelerde ve evlerde en çok kullanılan medikal cihazlardan bir tanesidir.

Çok kullanılan bu cihaz aslında vakum yöntemiyle hastadan sıvı ya da partikül çekmek amacıyla kullanılmaktadır. Cihazın sahip olduğu yüksek emiş gücü sayesinde birçok işlemde tercih edilmekte. Özellikle de acil servislerde ve yoğun bakımlarda en sık kullanımına başvurulan cihazlardandır.

Aspirasyon Cihazının ( Aspiratör Cihazı) Çeşitleri Nelerdir?

Aspirasyon cihazlarının çeşitleri çekim gücü kapasitelerine bir başka deyişle kullanım alanına göre çeşitlere ayrılmaktadır.  Hastanelerin Kulak Burun Boğaz bölümlerinde kulak için kullanılan cihazların kapasiteleri dakikada 100 ml çekim gücüne sahiptir.

Diş hekimliği ünitelerinde genellikle dakikada 1000 ml çekim gücüne sahip cihazlar tercih edilmektedir. Bu iki birim dışında da dakikada 100 litre çekim kapasitesine sahip aspirasyon cihazları vardır.

Çekim kapasitelerine ek olarak aspirasyon cihazlarının taşınabilen modelleri de vardır. Bunlar genellikle ambulanslarda tercih edilmektedir.

Aspirasyon Cihazının Özellikleri Nelerdir?

Piyasada çok fazla medikal aspiratör çeşidi bulunmakla birlikte, bu cihazlarda toplama kavanozları bulunmaktadır. Toplama kavanozları farklı materyallerden üretilebilir. Cam ya da plastik olabileceği gibi, cihaza göre tek ya da çift olarak da bulunabilir.

Medikal aspiratörlerin üzerinde vakum basıncını ayarlamak için bir buton bulunmaktadır. Her kullanıcı için farklı basınç seviyesinde çalıştırma gerektiğinden bu önemli bir fonksiyondur.

Aynı zamanda aspirasyon cihazı ya da aspiratör cihazında özel filtreler bulunur.

Aspirasyon Cihazı Fiyatları

Aspirasyon cihazı fiyatları, almak istediğiniz marka ve modele göre değişiklik göstermektedir.  Alacağınız cihazın modeli, özellikleri, menşei gibi konular cihazın fiyatını etkileyen önemli unsurlardır.

Aspirasyon cihazlarının hastane tipi ya da ev tipi olması da fiyatını etkileyen temel unsurlardan birisidir.  Aynı şekilde taşınabilen, bataryalı ve bataryasız modelleri fiyatı etkiler.

Sahip olmak istediğiniz aspirasyon cihazına karar veremediyseniz, bizi arayın, ihtiyaçlarınıza uygun cihazı birlikte tespit edelim.  Aspiratör fiyatları ve modelleri için her zaman bizi arayabilirsiniz.

 

Aspirasyon Cihazı Tavsiye

Aspirasyon cihazı ( aspiratör cihazı) tavsiye ederken önceliğimiz müşterilerimizin beklentileridir. Cihazın kullanım amacı, dolayısıyla daha önce de bahsettiğimiz çekiş gücü kapasitesi bu noktada belirleyici olmaktadır.

Yuyue Aspirasyon Cihazı 7E-A

Firstmed Aspirasyon Cihazı SP-03C

CA-MI New Aspiret 2 Litre Aspirasyon Cihazı

Maltepe Medikal Ürünler

Medikal Ürün Merkezi

Telefon: 0216 396 99 96

Whatsapp: 0554 493 43 43

E Posta: destek@medikalurunmerkezi.com

Web Sitesi: medikalurunmerkezi.com

Adres: Fındıklı Mahallesi, Gazi Mustafa Kemal Caddesi No: 180/A Maltepe-İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik Korumalıdır. İzinsiz içerik kopyalamak ve kullanmak yasaktır. İçeriklerimizi kopyaladığı tespit edilen ilgililer hakkında hukuki süreç başlatılacaktır.