Klozetli Banyo Sandalyesi 🔻

Klozetli Banyo Sandalyesi 🔻

Klozetli Banyo Sandalyesi

Kullanıcıya hem banyo yapma imkanı sunan hem de tuvalet ihtiyacı gidermeye yönelik aksesuarları bulunan klozetli banyo sandalyesi, hastanın konforunu düşünürken, bakımı yapan yardımcının işine kolaylaştırıyor.

  • Çok fonksiyonlu yapısı ile hem ev içi hem de klozet üzerinde kullanıcı tuvalet ihtiyacını giderebilir.
  • Preslenmiş PVC döşemesi kullanıcının sandalye üzerinde banyo ihtiyacını gidermesine olanak sağlar.
  • Çıkarılabilir ayaklıkları sayesinde asansör vb. dar alanlarda ekstra manevra kabiliyeti sağlar.
  • Aşağı düşebilir kolçaklar kullanıcının yatak, araba vb. alanlara transferini kolaylaştırır.
  • Tuvalet aparatı, üstünde kullanıcıya oturum konforu sunmak amacıyla yumuşak bir kapağa sahip olup, orta bölmesi kaydırılarak kullanıcının ihtiyaç gidermesi sağlanabilir.
  • Lazımlık kovası çıkarılarak klozet üstüne adapte edilebilir.
  • Kullanıcının ihtiyacını gideriyorken hareket etmesini önlemek amacıyla frenli tekerleklere sahiptir.
  • Sandalyenin çıkarılabilir sırt kısmı ve katlanır makas sistemi taşıma ve depolama kolaylığı sağlar.

Diğer Tekerlekli Sandalye Modelleri

 

 

 

 

 

 

 

Bu sayfada neler bulabilirsiniz?

Tekerlekli Sandalye Nasıl Kullanılır?

Klasik Tekerlekli sandalyeler standart olarak kol gücüyle çalışır. Eğer kullanıcı kendisi sürecekse kol gücüyle tekerleklerden destek alarak kullanabilir.

Transfer sandalyelerinde ise genellikle kullanıcı kendisi sürmez.  Transfer sandalyeleri transfer işlemine yardımcı olan kullanıcının kolay kullanabileceği mekanizmalarla donatılmıştır.

Akülü tekerlekli sandalyeler kumanda ile kolayca sürülebilir, manevra yapabilir.

Tekerlekli Sandalye Çeşitleri Nelerdir?

Tekerlekli sandalyeler kullanım amaçlarına göre çeşitlilik gösterir. Uzun süreli kullanımlar için çok fonksiyonlu tekerlekli sandalyeler tercih edilirken, kısa süreli kullanımlar için klasik tekerlekli sandalyeler tercih edilebilir.

Yine aynı şekilde kullanıcının özel ihtiyaçlarına göre akülü, bariatrik ya da cerebral palsy özellikli sandalyeler de tercih edilebilir.

sgkdan tekerlekli sandalye geri ödemesi almak
Tekerlekli Sandalye Modelleri

Tekerlekli Sandalye Nereden Alınır ?

Tekerlekli sandalyenizi Maltepe’de bulunan Medikal Ürün Merkezi’nden satın alabilirsiniz. İstediğiniz özellikteki tekerlekli sandalye sizin için temin edilir, kullanım detayları anlatılır.

SGK geri ödemesi ile de tekerlekli sandalyenizi alabilirsiniz. Bunun için raporunuzla birlikte SGK anlaşması olan Medikal Ürün Merkezi’ne başvurmanız yeterlidir.

Tekerlekli Sandalye Fiyatları ve Modelleri

Tekerlekli sandalyelerin fiyatları modellerine göre çeşitlilik göstermektedir. Web sitemizden beğendiğiniz, ihtiyacınıza uygun olan modeli seçerek fiyat teklifi alabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıdan tüm modelleri ve özelliklerini görebilirsiniz.

Medikal Ürün Merkezi > Tekerlekli Sandalyeler

SGK’dan Tekerlekli Sandalye Geri Ödemesi Nasıl Alınır?

SGK tekerlekli sandalye kullanması gereken hastalara katkı payı desteği ile belli bir miktar ödeme yapmaktadır. Bunun için tekerlekli sandalye kullanması uygundur yazan heyet raporuna ve reçeteye ihtiyacınız vardır.

SGK’dan geri ödeme alarak tekerlekli sandalye satın almak hakkında sizin için detaylı bir yazı yazdık. Bu yazıyı okuyarak aradığınız tüm soruların cevaplarına ulaşabilirsiniz.

Yazıya ulaşmak için buraya tıklayın.

Kiralık Tekerlekli Sandalye

Eğer tekerlekli sandalyeye kısa süreli olarak ihtiyacınız varsa satın almayı tercih etmeyebilirsiniz. Böyle durumlarda Medikal Ürün Merkezi’ne başvurarak tekerlekli sandalye kiralama hizmeti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

error: İçerik Korumalıdır. İzinsiz içerik kopyalamak ve kullanmak yasaktır. İçeriklerimizi kopyaladığı tespit edilen ilgililer hakkında hukuki süreç başlatılacaktır.