Resmed S9 Elite CPAP Cihazı

Resmed S9 Elite CPAP Cihazı

Bu sayfada neler bulabilirsiniz?

Resmed S9 Elite CPAP Cihazı

Resmed S9 Elite CPAP Cihazı, sahip olduğu EPR teknolojisi ile soluk vermeyi kolaylaştırır, tedavinin başarı oranını artırır.

Kullanıcının konforunu artıran terapi özellikleri sayesinde en çok tercih edilen cpap cihazlarından biri olmuştur.

Ultra Sessiz

24 desibellik ses seviyesi ile gürültüsüz çalışan, şimdiye dek üretilmiş en sessiz cpap cihazı olma özelliğini taşımaktadır.

Veri Kaydı

Terapinin etkisini artırmak için Resmed S9 Elite CPAP Cihazı, ölçüm verilerini kayıt altında tutar. pulse oksimetre ile oksijen seviyesi ölçümü, cihaz etkinliği ve hastanın cihaz ile yakaladığı uyum kayıt edilen veriler arasındadır. Dilediğiniz takdirde bu verileri doktorunuz ile paylaşarak tedavi sürecini değerlendirmesini sağlayabilirsiniz.

Kullanım Kolaylığı

Kolay anlaşılır menüsü ve renkli ekranı ile kullanımı oldukça basittir. Kullanıcı, sürdürdüğü terapinin detaylarına, kullanım istatistiklerine ve ayarlara kendisi kolaylıkla ulaşabilir.

Uyumluluk

Dilediğiniz takdirde Resmed S9 Elite CPAP Cihazını H5i ısıtıcı/nemlendirici ile birlikte rahatlıkla kullanabilirsiniz. Standart olarak piyasada bulunan cpap hortumlarıyla kolaylıkla kullanılabildiği gibi Slimline 15mm ince hortum ile ya da ClimateLine ısıtıcılı hortum ile birlikte de kullanılabilir.

EPR Teknolojisi

EPR Teknolojisi (Expiraratory Pressure Relief) Basınç Tahliyesi özelliği, birçok uyku apnesi tedavisi gören kullanıcıyı rahata kavuşturan bir özelliktir. Kullanıcının cihaz ile yaşadığı uyum bu özellik sayesinde daha hızlı olarak gerçekleşmektedir. EPR teknolojisi sayesinde kullanıcı daha rahat nefes verirken uykuya dalma süresi daha kolay geçmektedir. Cihaz kullanıcı nefes verirken basınç miktarını düşürerek bu sürece destek olmaktadır.

İklimlendirme Teknolojisi

İklimlendirme teknolojisi sayesinde bulunulan ortamdaki değişikliklerden etkilenmeyerek cihaz maksimum düzeyde nemlendirme yapmaya devam eder.

Tedavi Verileri ve Kayıt

Resmed S9 Elite CPAP Cihazı, cihazın etkinliğini, kullanım verilerini ve istatistikleri 365 günlük özet veri halinde kayıt altına alır. 30 gecelik periyotlar halinde de detaylı olarak veri kaydı sağlar. Horlama, dakikadaki solunum sayısı ve oksijen satürasyonu kayıt edilebilen diğer parametrik değerlerdir.

Tedavinin gidişatını ve başarı oranını gösteren bu detaylar bilgisayar aracılığıyla görüntülenebilmektedir.

Resmed S9 Elite CPAP Cihazı Teknik Özellikleri

Garanti : 2 yıl
Ses seviyesi: 24 dBA
Basınç aralığı: 4-20 cmH2O
Güç tüketimi: 70 W
Ürün ölçüleri : 15,3 x 14 x 8,6 (U x G x Y) (cm)
Ağırlık: 0,81 kg

 

Cpap cihazı ya da Bipap cihazı ile ilgili aklınıza takılan her konuda, tüm medikal ürünler için bize danışabilirsiniz.

 

 

Cpap Cihazı Nedir? Ne İşe Yarar?

Kısaca özet olarak Cpap cihazı yarattığı pozitif hava basıncı ile hastanın uyurken hava yollarını açık tutmasını sağlar. Böylelikle hastanın solunumu durmaz, uykusu bölünmez, hasta horlamaz ve oksijen seviyesi düşmez.

Uyku apnesi rahatsızlığı olan kişiler için bu tedavi yöntemi hayati önem taşımaktadır.

Cpap cihazı kullanmak sadece gece solunumunuzun durmasını engellemez. Rahat bir uyku almış olmanın getirdiği avantajları da hayatınıza katar. Kesintisiz bir uyku uyumak bedeninizin dinlenmesine olanak sağlarken, uykuya bağlı olarak ortaya çıkan rahatsızlıklarınız da böylelikle ortadan kalkacaktır. Cpap tedavinizi olurken bir yandan da yorgunluk, uykusuzluk, verimsizlik gibi kalitesiz uyku sebebiyle oluşan rahatsızlıkların da azaldığını gözlemleyebilirsiniz.

 

Önerdiğimiz Bazı Cihazlar:

Philips Respironics Dorma 500 Otomatik CPAP Cihazı

ResMed AirSense 10 Elite CPAP Cihazı

DeVilbiss BLUE Auto CPAP Cihazı

 

Cpap Maskesi Nedir?

Uyku apnesi rahatsızlığının tedavisinde kullanılan pap cihazlarında bulunan kompresör,  yarattığı pozitif hava basıncını bir maske yardımıyla hastaya iletir. Bu tedavide kullanılan özel maskelere Cpap maskesi denir.   Maskelerde genellikle alınlık ve bir de kayış bulunur. Alınlık maskenin hastanın yüzüne tam oturmasını sağlarken, kayışlarla da sabitleme ayarları yapılmaktadır.

Cpap maskelerinin de çeşitleri bulunmaktadır. En çok tercih edilenler aşağıdaki maskelerdir.

Nasal Cpap Maskesi: Yalnızca burnu kapatan, hava basıncının burun yoluyla alınmasını sağlayan maske türü.

Ağız Burun (Full Face) Cpap Maskesi : Hem ağzı hem de burnu içine alan ve çift yönlü olarak hava basıncı gönderen maske türü.

Tam Yüz Cpap Maskesi (Total Face) :  Gözleri de içine alan, ağız ve burunla birlikte tüm yüzü kaplayan maske türü.

Bu maske tiplerinin haricinde oral maske ya da çeşitli kanüller de kullanılmaktadır.

Cpap Cihazını SGK Karşılıyor mu?

Cpap cihazı SGK tarafından karşılanan bir cihazdır. SGK Geri ödemesi ile cihaz nasıl alınır? Bu konuda yazdığımız detaylı yazıya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. SGK katkı payı ile cihaz almak için neler yapmanız gerektiğini yazımızda adım adım anlattık.

Yazıya ulaşmak için Buraya Tıklayın.

Özet olarak CPAP cihazı SGK ödemesi 2020 :

Auto Cpap Cihazı SGK Geri ödemesi 2020 yılı itibariyle 1.404.00 TL’dir.  10 Yıl kullanım süresi vardır.

Bipap S Cihazı: SGK Geri ödemesi 2020 yılı itibariyle 2.214.00 TL’dir.  10 Yıl kullanım süresi vardır.

Bipap ST Cihazı: SGK Geri ödemesi 2020 yılı itibariyle 5.184.00 TL’dir.  10 Yıl kullanım süresi vardır.

 

Maltepe Medikal Ürünler

Medikal Ürün Merkezi

Telefon: 0216 396 99 96

Whatsapp: 0554 493 43 43

E Posta: destek@medikalurunmerkezi.com

Web Sitesi: medikalurunmerkezi.com

Adres: Fındıklı Mahallesi, Gazi Mustafa Kemal Caddesi No: 180/A Maltepe-İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik Korumalıdır. İzinsiz içerik kopyalamak ve kullanmak yasaktır. İçeriklerimizi kopyaladığı tespit edilen ilgililer hakkında hukuki süreç başlatılacaktır.